Prawo przyciąganiaChodzi o prawo przyciągania (ang. law of attraction). W najprostszym znaczeniu jego definicja brzmi: to przyciąga się samo. Prawo przyciągania odnosi się do myśli, emocji oraz wydarzeń, które mają miejsce w naszym życiu.

To samo przyciąga to samo!

Prawo przyciągania stało się znane i popularne dzięki bestsellerowi „The Secret“, ale jest ono obecne w historii człowieka o wiele dłużej. Prawo przyciągania jest uniwersalne i można je dostrzec w historii nawet kilka tysięcy lat temu. Według teorii przyciągania wszystko, co mamy w naszym umyśle przyciągamy do siebie jak magnes w sposób zarówno świadomy, jak i nieświadomy. Im silniejsza jest dana myśl czy przekonanie, tym silniej będziemy przyciągać sytuacje, zdarzenia czy ludzi, którzy odpowiadają tym przekonaniom.

Myśli mogą być zwielokrotniane i przybierające na sile, ponieważ są potencjałem energii i wzmacniają się nawzajem poprzez powtarzanie (podstawowa zasada Subliminal). Możemy więc samych siebie porównać z radiem, które odtwarza określone treści z pewną częstotliwością. Treści te są wysyłane na zewnątrz a wszystko, co znajduje się na tej samej częstotliwości, jest przyciągane. Istnieje jednak pewne opóźnienie między czystą myślą a materializacją w rzeczywistości fizycznej. Dzięki temu możemy sobie uświadomić, jakie rzeczy przyciągamy do naszego życia.